Nowoczesna architektura : Ekonomiczna i społeczna moc miast, w których można chodzić

Nowy Jork, USA.
Obraz.
Użytkownik Flickr: Jeffrey Zeldman.
Licencja CC BY-NC-ND 2.0 W ciągu ostatnich kilku lat sposób, w jaki Amerykanie się przemieszczają, bardzo się zmienił, szczególnie wśród ludzi młodych.
Wcześniej samochód był preferowaną przez ludzi, jeśli nie jedyną opcją.
Teraz decydują się na spacer, rower lub korzystanie z transportu publicznego zgodnie z najnowszymi badaniami.
Ta różnica w preferowanych metodach transportu przyniosła wiele korzyści nie tylko mieszkańcom, ale także miastom, zarówno pod względem gospodarczym, jak i społecznym.
Badanie przeprowadzone w 2014 r.
Przez Smart Growth America, poświęcone poprawie społeczności, w połączeniu z Szkołą Biznesu Uniwersytetu George a Washingtona i Centrum Nieruchomości i Analiz Miast, 30 obszarów metropolitalnych zostały sklasyfikowane zgodnie z tym, jak są one dostępne i jak to wpływa na ich komercyjny rozwój, przyciąganie talentów lub poziom wykształcenia osób znajdujących się w tych miejscach i wyniki gospodarcze tego sektora.
Badanie wykazało, że trzy najbardziej piesze miasta to Waszyngton (pierwszy), Nowy Jork (drugi) i Boston (trzeci), podczas gdy na przeciwległym krańcu widma to Tampa (28), Phoenix (29.) i Orlando (30.) .
Jednakże, poza pozycją każdego miasta na liście, dochodzenie było w stanie uzyskać inne dane, które do tej pory nie były związane z możliwością poruszania się.
Na przykład, miasta, które można chodzić pieszo mają Produkt krajowy brutto (PKB) na mieszkańca o 38% wyższy niż te, które nie są i które z kolei przyciągają osoby z wyższym poziomem wykształcenia, stając się bardziej sprawiedliwe społecznie.
To samo badanie zostało przeprowadzone ponownie w tym roku, a jego wyniki właśnie zostały opublikowane.
Tym razem pierwsza część opiera się na fakcie, że po raz pierwszy od 60 lat miejsca miejskie (WalkUP), które można chodzić pieszo, we wszystkich 30 największych obszarach metropolitalnych, zyskują udział w rynku w porównaniu z konkurencją podmiejską .
obszary metropolitalne, oceniano 619 WalkUP, ale stanowią one średnio 1% całej powierzchni miasta.
Populacja 30 stref stanowi 46% populacji Stanów Zjednoczonych, co odpowiada 145 z 314 milionów mieszkańców, a jednocześnie generuje 54% krajowego PKB.
W każdym z tych 30 miejsc obliczyli procent obszarów w WalkLogach, które składają się z firm, biur i nieruchomości na wynajem, aby porównać je z obszarem, który zajmują w obszarze metropolitalnym.
Zgodnie z tą metodologią wyniki na ten rok pokazują, że najlepiej można spacerować po Nowym Jorku, Waszyngtonie, Bostonie, Chicago, San Francisco i Seattle.
Ale w jaki sposób odnosi się to do wyników ekonomicznych obszaru i poziomu wykształcenia tych, którzy przez niego przechodzą.
Jak stwierdzono w opracowaniu, wskaźniki te są w pewien sposób powiązane .
Użytkowanie gruntów i mądrość ekonomiczna, badania wykazały, że chodzenie po miejskim rozwoju wydaje się rewitalizować obszary śródmiejskie i urbanizować przedmieścia, jednak największe korzyści można znaleźć w tym pierwszym.
Z drugiej strony, obszary bardziej dostępne dla pieszych są bardziej sprawiedliwe społecznie, ponieważ mają niskie koszty transportu i większy dostęp do ofert pracy, które rekompensują wyższe koszty mieszkaniowe.
Wyniki można zobaczyć w poniższych tabelach: Kliknij obraz, aby powiększyć.
Obraz.
Źródło: Badanie Ruch pieszy przed rokiem 2016 .
Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.
Obraz.
Źródło: Badanie Ruch pieszy przed rokiem 2016 .
Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.
Obraz.
Źródło: Badanie Ruch pieszy przed rokiem 2016 .
Badanie Foot Traffic Ahead 2016 można pobrać tutaj.
[podobne: mrówka rawa mazowiecka, mrówka rypin, ogniwo fotowoltaiczne zasada działania ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka rawa mazowiecka mrówka rypin ogniwo fotowoltaiczne zasada działania