Budownictwo wczoraj i dzis : Estetyczny Fillup: stacje gazowe

Brandon Baunach Projektowanie stacji benzynowych jest w większości ograniczone do tego, co jest wymagane w przypadku gołej funkcji.
Nierozerwalny związek estetyki modernizmu z estetyką samochodu wymaga odmiennego podejścia, takiego, które spełnia tradycyjną funkcję stacji benzynowej, ale także odzwierciedla ruchy zmieniające się w projekcie.
Podobnie jak samochody, które je wykorzystują, stacje benzynowe reprezentują zasady projektowania współcześnie do czasu, w którym zostały zbudowane.
Wyobrażanie sobie przyszłości Stacja Obsługi RW Lindholm / Frank Lloyd Wright 1930 (Bullt 1956) W wizji przyszłości miasta Broadacre City, Frank Lloyd Wright, stacja benzynowa była postrzegana jako miejsce, które było integralną częścią rozwoju zdecentralizowanego miasta.
W jego wizji stacja benzynowa będzie przestrzenią gromadzącą społeczność.
Znaczącą.
projekt.
Druga sala spotkań na tej stacji benzynowej miała ambicję stać się węzłem aktywności skupionym wokół zwykłego zadania tankowania.
.
Towarzystwo Historyczne Minnesoty Estetyczna Równina Nun.
S Service Service Island / Mies van der Rohe 1968 Rozwój wyspy Nun.
S w Montrealu przyniósł kilka zleceń dla Miesa van der Rohe.
Tam zbudował kilka budynków mieszkalnych i tę stację benzynową.
Czysty, malijski język stali i szkła doskonale pasuje do jego zastosowania przemysłowego, a także zapewnia pewną przejrzystość na tle zalesionego otoczenia.
Funkcja tego budynku jest zgodna z maszynową formą.
Obecnie struktura jest w trakcie renowacji po zamknięciu na wiele lat.
.
Montrealais Prefab Produkcja Stacji Benzynowej / Jean Prouvé Pomysły na przenośność i prefabrykację są obecne w tym projekcie.
Prouve stworzył lekką stację benzynową, która przewidywała proces jej wdrażania i dekonstrukcję, przewidując jej wykorzystanie w wielu lokalizacjach.
To zrównoważone podejście zapowiadało podobne koncepcje w architekturze.
.
Sandstein Repsol-Service Station / Foster + Partners 1996-1997 Ten prefabrykowany system stacji paliw firmy Foster + Partners jest wdrażany w podobny sposób jak w przypadku codziennej stacji benzynowej.
Moduł (replikujący geometrie hypar ze stali) jest replikowany w wielu lokalizacjach.
System może dostosowywać się do każdej witryny poprzez wdrażanie w wielu gęstościach, wysokościach i kolorach, zachowując jednocześnie podobny charakter.
Ta lekka konstrukcja uczy się na podstawie strategii testowanych przez Prouvé na większą skalę.
.
Christopher C North Greening Black Gold Helios House / Office dA Pierwsza stacja benzynowa z certyfikatem LEED w Stanach Zjednoczonych, BP Helios House łączy mnóstwo zrównoważonych praktyk, aby zminimalizować zużycie energii w obrębie stacji.
Dawniej konwencjonalna stacja benzynowa, nadająca się do recyklingu stalowa skóra była przymocowana do istniejącego baldachimu.
W tej skórze spływa się do cystern, minimalizując wpływ stacji benzynowej na otaczający obszar.
Panele słoneczne siedzą na dachu, kompensując zużycie energii przez stację.
.
Brandon Baunach Kiedy stacje benzynowe zostały naprawdę zaprojektowane, były markerem przyszłościowego myślenia o współczesnych pomysłach w designie.
Wraz ze zmieniającymi się modelami produkcji energii w rurociągu dla pojazdów, interesujące będzie, jak projekt skrzyżuje się z tymi nowymi modelami dystrybucji energii.
Referencje: Wikipedia, RW Lindholm Service Station, Helios House, Zdjęcia: Flickr: Brandon Baunach, Minnesota Historical Society, Wikimedia: Montrealais, Wikimedia: Sandstein, Flickr: bigdogYVR, Jesse Ganes
[patrz też: doh vinci allegro, uprawnienia budowlane program, mrówka rawa mazowiecka ]

Powiązane tematy z artykułem: doh vinci allegro mrówka rawa mazowiecka uprawnienia budowlane program