Budownictwo i architektura : Ewolucja japońskiego herbaciarni

Kenta Mabuchi Ceremonie na herbatę rozwinęły się znacznie, odkąd zaczęły się w IX wieku, a ponieważ ceremonie wzrosły i zmieniły się w celu, więc trzymaj herbaciarnie, które je trzymają.
Początkowo herbata była postrzegana jako lek stosowany do pielęgnowania umysłu, ciała i ducha; herbata była postrzegana jako dobra dla mnichów, ponieważ pomagała im nie zasnąć przez długie okresy medytacji.
Z tego powodu klasa wojskowa sponsorowała budowę dużych świątyń zen dla mnichów do picia herbaty.
Ponieważ herbata zaczęła zyskiwać popularność poza świątynią, ceremonie herbaty stały się źródłem rozrywki dla członków wyższej klasy, którzy mogli pozwolić sobie na hazard.
czytać poezję i uczestniczyć w herbatkach w ekstrawaganckich pawilonach.
Więcej informacji po przerwie.
Dopiero Shuk.
że współczesne idee stojące za ceremoniami herbacianymi zaczęły się zakorzenić.
Próbując uciec przed materialnymi odmianami codziennego życia, Shuk.
usunęli herbaciane przyjęcia z oficjalnego miejsca i zamiast tego odbyli ceremonie w prostych chałupach krytych strzechą, takich jak Tai-an Teahouse.
Jego celem było wykroczenie poza skomplikowane rozrywki świata i znalezienie oświecenia w codziennym życiu.
.
Tom Bennett Dzisiaj, Shuk pomysły prostoty w ceremonii herbaty pozostają.
Zamiast jednak oznaczyć dążenie do oświecenia, prostota nowoczesnych herbaciarni ma podkreślać znaczenie przełamywania granic istniejących między ludźmi, przedmiotami i ideami.
Architekci dążą do utrzymania uproszczonego piękna tradycyjnych herbaciarni, a jednocześnie pchają nowoczesne interpretacje tego, czym może być herbaciarnia.
.
Yasuyuki Hirata Teahouse Fuan, na przykład Kengo Kumę, składa się z helowego balonu udrapowanego ultralekkim materiałem zwanym super organza.
Tkanina działa pod naciskiem helu, tworząc pływającą strukturę bez użycia ścian i filarów.
Brak podstawowych materiałów budowlanych wskazuje na prostotę konstrukcji i tworzy ostateczną przestrzeń rzeczywistości wirtualnej.
W projekcie dla Hat Tea House, zlokalizowanym w Republice Czeskiej, A1Architects wykorzystał starzone, naturalne materiały, aby podkreślić tradycyjne znaczenie łączenia się z naturą.
Okrągły świetlik na dachu, składane ściany i przesuwane ekrany nie tylko zapewniają piękny widok na ogród na zewnątrz, ale także pozwalają na bardziej bezpośredni kontakt między gościem a światem przyrody.
.
A1Architekty Biorąc ideę herbaciarni zaprojektowanych do zazębiania się ze swoim naturalnym środowiskiem na zupełnie nowy poziom, Terunobu Fujimori stworzył Takasugi-an, co przekłada się na.
Herbaciarnię za wysoko ..
Zbudował kompaktowy herbaciarnię tak, aby wyglądał, jakby spoczywał między dwoma kasztanowcami, i choć jedynym sposobem dotarcia do herbaciarni jest drabina, widok z góry zapewnia gościom doskonały widok na Chino w Japonii.
Zamiast wyświetlać zwoje obrazów tradycyjnych herbaciarni, które wskazywały pory roku, Fujimori używał okien budynku, aby osiągnąć ten sam efekt, jednocześnie pozwalając odwiedzającym obserwować głębokie zmiany, które miały miejsce w otaczającym je świecie.
.
Björn Lundquist Chociaż domy herbaciane przeszły długą drogę od czasu ich powstania w IX wieku, nowoczesne herbaciarnie nadal mają silne korzenie w tradycyjnych ceremoniach parzenia herbaty.
Architekci domów herbacianych muszą brać pod uwagę, w jaki sposób takie struktury ewoluowały w czasie i jak mogą być dostosowywane do zmieniających się zawsze potrzeb współczesnego społeczeństwa.
Zdjęcia: Flickr: mab-ken, tbennett, rocketlass, HIRATA_yasuyuki, japanese_craft_construction, A1Architects
[więcej w: mrówka radzyń podlaski, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, program do projektowania szaf ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka radzyń podlaski program do projektowania szaf wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła