Nowoczesna architektura : Propozycja Busan Opera House / Peter Ruge Architekten

Dzięki uprzejmości Peter Ruge Architekten Peter Ruge Architekten udostępnił nam swoje zgłoszenie do międzynarodowego konkursu na zaprojektowanie nowego domu operowego i teatralnego w Busan w Korei.
Miasto Busan ma specyficzną geografię, składającą się z obszarów górskich, które łączą się bezpośrednio z Oceanem Spokojnym, wielką przyrodą, dużą gęstością zaludnienia i pilnym zapotrzebowaniem na publiczne przestrzenie wykorzystywane przez mieszkańców.
Korzystając z tych cech, byli oni w stanie rozwinąć koncepcję swojego projektu.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Dwie nowe przestrzenie publiczne w tej koncepcji mogą zyskać nowe znaczenie dla miasta Busan.
Jeden z widokiem na zachód od górskiej i miejskiej części Busan zarezerwowany dla publicznych występów i jeden oglądający wschód od strony oceanu, aby świętować.
New Years Sunrise Festival ..
Połączenie dwóch miejsc to dwie główne funkcje Opery (opery i teatru), które są przydzielane do tych placów.
Ogólnie rzecz biorąc, odniesienie do historii Madang, tradycyjnej, otwartej przestrzeni miejskiej wykorzystywanej do gromadzenia, happeningów i przedstawień, jest podstawą do jej zaprojektowania.
Dzięki uprzejmości Peter Ruge Architekten Cienka skóra, chroniąca projekt przed słońcem i wodą, łączy dwa budynki, pozostawiając ścieżkę otwartą dla publiczności pomiędzy.
To wspiera naturalny przepływ przez Busan z góry do oceanu, tworząc przyjemną harmonię między przestrzenią miejską a architekturą.
Widok z górskiego placu Nowy punkt opery w Busan odzwierciedla naturalną i miejską energię i łączy go z teatralnymi przestrzeniami Madangnoli.
W Mountain Plaza i Sunrise Plaza powstaje miejska harmonia z ludowym występem zwykłych ludzi.
Budowa budynku przypomina falę dźwięków jako przyjazny dla środowiska budynek odzwierciedlający drogę Korei do lokalnego zrównoważonego rozwoju.
hol wejściowy Architekci: Peter Ruge Architekten Zespół konkursowy: Peter Ruge, Matthias Matschewski, Hyesook Ahn, Kayoko Uchiyama, Barbara Kubicka, Zubin Daboo Lokalizacja: Busan, Republika Korei Klient: Międzynarodowy Festiwal Kultury Architektury Busan Program organizacyjny: Budynek opery i teatru w tym projektowanie krajobrazu Status: Otwarta międzynarodowa konkurencja, 2011 Powierzchnia witryny: 34.928 m2 GFA: 54.000 m2
[przypisy: kopolimeryzacja, program do projektowania szaf, olx kraśnik ]

Powiązane tematy z artykułem: kopolimeryzacja olx kraśnik program do projektowania szaf