Nowoczesna architektura : Laurie Olin / Landscape Architects 2011 Medal za całokształt twórczości

Rada Powierników Amerykańskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu (ASLA) wybrała Laurie Olin jako odbiorcę medalu ASLA 2011, najwyższego wyróżnienia przyznanego architektowi przez architekta krajobrazu.
Medal przyznawany jest tym, których dorobek i wkład w profesję miały wyjątkowy i trwały wpływ na dobrobyt społeczeństwa i środowiska.
Olin odbierze nagrodę na dorocznym spotkaniu ASLA, które odbędzie się w San Diego od 30 października do 2 listopada.
Laurie Olin, założyciel partner OLIN w Filadelfii, jest jednym z najważniejszych obecnie praktykujących architektów krajobrazu.
Poprowadził go od wizji do realizacji wielu projektów sygnowanych przez OLIN, w tym Bryant Park w Nowym Jorku i Brancusi Ensemble w Rumunii.
Jego ostatnie i aktualne projekty obejmują Simon and Helen Director Park w Portland w Oregonie oraz nowe Centrum Edukacji Sztuki Barnes Foundation w Filadelfii.
Laurie Olin jest obecnie profesorem architektury krajobrazu na Uniwersytecie w Pensylwanii i jest dawnym przewodniczącym Wydziału Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Harvarda.
Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk, członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu oraz laureatem nagrody 1998 w dziedzinie architektury przyznawanej przez American Academy of Arts and Letters oraz Medal Design przyznany przez American Society of Landscape Architects w 2005 r.
Olin jest także autorem wielu książek i obszernie pisał o historii i teorii projektowania krajobrazu.
Więcej informacji na stronie: http://www.theolinstudio.com
[przypisy: olx myszków, mrówka rypin, egzotermiczna ]

Powiązane tematy z artykułem: egzotermiczna mrówka rypin olx myszków