Nowoczesna architektura : Busan Opera House Proposal / PRAUD

Dzięki uprzejmości PRAUD Zaprojektowany przez PRAUD, koncepcja dla Opery w Busan zaczyna się od tego, jak wiele obiektów wydajności może współdzielić wspólny program.
Jednym ze sposobów jest dzielenie przestrzeni publicznych, takich jak foyer, a drugim jest dzielenie się samą funkcją teatralną.
Odkryli interesujący potencjał teatru, który, gdy jeden obiekt performatywny dzieli swoją funkcję teatralną z innymi obiektami, różne rodzaje etapów wydajności można wytworzyć dzięki przekształceniu obiektów scenicznych i kameralnych.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
W przeciwieństwie do stałego etapu wykonania i wspólnej wspólnej przestrzeni publicznej, projekt ten jest sposobem na dostarczenie różnorodnych doświadczeń widzom, a także korzystanie z opery w bardziej efektywny sposób.
Aby osiągnąć ten cel, opracowaliśmy transformowalny.
Cylinder.
nie tylko dla funkcji etap / komora, ale także dla stabilności strukturalnej.
Wiele dysków w.
Cylindrze.
może poruszać się w pionie w zależności od rodzaju i wielkości wydajności oraz liczby występów w tym samym czasie.
Dzięki uprzejmości PRAUD Ten pionowy ruch tworzy również pustkę, która zapewnia wizualne połączenie między piętrami / masami, dzięki czemu widownia może być pokazana na różne sposoby.
Ponadto dyski te mogą się obracać, aby występy mogły występować również w wielu kierunkach.
Dzięki uprzejmości PRAUD Architekt: PRAUD Lokalizacja: Busan, S.Korea Zespół: Dongwoo Yim, Rafael Luna, Stacy Choi Projekt: Program konkursowy: Opera Program Powierzchnia: 52 000 m2
[więcej w: reakcja egzotermiczna, program do projektowania szaf, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ]

Powiązane tematy z artykułem: program do projektowania szaf reakcja egzotermiczna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła