Architektura i nowoczesne budownictwo – Oświetlone Przejście dla Zebry oświetla drogę do bezpieczniejszych ulic

Piesi, najbardziej bezbronni użytkownicy przestrzeni drogowej, będą teraz bardziej widoczni dla kierowców w Holandii z inauguracją nowego świetlnego przejścia dla pieszych w listopadzie w Brummen, na zachód od Amsterdamu.
Zaprojektowany przez holenderską firmę Lighted Zebra Crossing i zainstalowany bezpłatny dla gminy, to przejście sprawia, że piesi są lepiej widoczni w nocy lub podczas złej pogody.
Każda z linii ma dwie tablice świateł, które w nocy pozostają oświetlone przez cały czas, a nie tylko wtedy, gdy są na nich ludzie.
#lightedzebracrossing #pedestriansafety #innovation #roadsafety #pedestrian #visionzero #crosswalk #dutch #worldwide #contactusnow Zdjęcie opublikowane przez Lighted Zebra Crossing BV (@lightedzebracrossing) w dniu 9 grudnia 2016 r.
o godzinie 12:18 PST Umieszczenie świateł zapewnia mniej rozrywki dla kierowców niż lekkie słupki, ponieważ pomaga kierowcom zachować wzrokową uwagę Droga.
Testy próbne wykonano przez 12 miesięcy, jednak pomysł zrodził się wiele lat temu z zamiarem uczynienia dróg bezpieczniejszych dla pieszych.
Według dyrektora firmy, Henka Petersa, priorytetem dla potencjalnej instalacji są tak zwane strefy ryzyka , które odpowiadają szkołom, szpitalom i sektorom z dużą populacją osób starszych.
Projekt skrzyżowania ma dla dwóch rodzajów jezdni, przy użyciu kostki brukowej lub asfaltu.
W przypadku pierwszego, światła są chronione przez stalową konstrukcję, podczas gdy w drugiej mogą być instalowane bezpośrednio na nawierzchni drogi.
Nowości poprzez: Oświetlone przejście dla pieszych
[przypisy: olx kraśnik, mrówka ryki, mrówka rawa mazowiecka ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka rawa mazowiecka mrówka ryki olx kraśnik