Architektura 21szego wieku : Fundacja Barnesa na Parkway / Tod Williams + Billie Tsien

Fundacja Barnesa Ostatnia szansa obejrzenia dzieła Barnes Foundation w jego oryginalnym otoczeniu minęło.
Obecnie jest przygotowywana do przeprowadzki do nowego domu w centrum Filadelfii.
Architekci Tod Williams i Billie Tsien zaprojektowali nowy budynek Fundacji Barnesa z szacunkiem dla jego silnej historii i refleksyjnym dodatkiem misji fundacji.
Budowę zaplanowano na koniec 2011 roku.
Więcej po przerwie.
Fundacja Barnesa została zainicjowana przez Alberta Barnesa na początku XX wieku w celu promowania rozwoju edukacji i uznawania sztuk pięknych.
i ogrodnictwo.
Fundacja znajduje się w Merion w Pensylwanii od prawie wieku, gdzie Barnes zbudował galerię wokół swojej kolekcji obrazów francuskich impresjonistów, postimpresjonistów i wczesnych nowożytnych.
.
Barnes Foundation Barnes sam zorganizował obrazy do pokazu w Merion, a zachowanie pierwotnych miejsc jest priorytetem dla fundacji, a także architektów Tod Williams i Billie Tsien.
Aby to osiągnąć, galerie w Filadelpii będą replikować skalę, proporcje i konfigurację galerii Merion, ale skorzystają ze szklanego baldachimu, aby umożliwić naturalne światło dla lepszych warunków oglądania.
Inne przestrzenie w nowym budynku są całkowicie oryginalne w ekspansji Fundacji.
.
Fundacja Barnesa Tod Williams i Billie Tsien Architekci połączyli galerie z przestrzeniami, aby uzupełnić nauczanie wtórne i misje ogrodnicze Fundacji Barnesa.
Klasy i ogrody wewnętrzne sąsiadują z galeriami na każdym poziomie, a na zewnątrz znajdują się rozległe ogrody publiczne.
Dodatkowy program, nowy w ekspansji Filadelfii, obejmuje kawiarnię, audytorium, galerię wystaw specjalnych i urządzenia do konserwacji i konserwacji obrazów.
.
Fundacja Barnesa Wraz z zachowaniem projektów galerii z Marion, Tod Williams i Billie Tsien współpracowali z architektami krajobrazu Olin, aby przypomnieć ogrody Marion w nowej witrynie.
Koncepcja projektu przez architektów jest.
galeria w ogrodzie.
realizowany przez pięknie zaprojektowane ogrody publiczne otaczające budynek zlokalizowany w centrum.
.
Fundacja Barnesa Budynek w kolorze szaro-złotym z wapienia znajduje się na Benjamin Franklin Parkway i szybko stanie się nowym elementem tej stabilnej ścieżki kulturowej.
Prostokątny szklany występ pokrywający długość budynku pozwala na światło w galeriach przez cały dzień, a nocą świeci.
To kolejny atut dzieła sztuki i Fundacji Barnesa, a także uwaga poświęcona przeniesieniu się do nowego miasta, Filadelfii.
.
The Barnes Foundation Architekci: Tod Williams + Billie Tsien Lokalizacja: Filadelfia, Pensylwania Rok Projektu: W toku Zdjęcia: Fundacja Barnesa
[patrz też: wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, mrówka ryki, uprawnienia budowlane program ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka ryki uprawnienia budowlane program wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła