Architektura 21szego wieku : Cluj National Library Extension / manadelucru

Dzięki uprzejmości manadelucru Firma architektoniczna manadelucru podzieliła się z nami swoją ostatnią propozycją rozszerzenia biblioteki narodowej Cluj w Cluj w Rumunii.
Obrazy i tekst po przerwie.
Centralna Biblioteka Uniwersytecka.
Lucian Blaga.
Cluj-Napoca rozpoczęła konkurs architektoniczny na nowy budynek magazynowy z dostępem na półkę.
Konkurs miał na celu wyłonienie i nagrodzenie najlepszych rozwiązań architektury dla nowego budynku, który powinien zawierać strefę depozytów z dostępem do otwartej półki, hostingu publicznego i przestrzeni technicznych.
Witryna znajduje się po stronie SW istniejącego budynku i ma łączną powierzchnię 1230 mp.
Dzięki uprzejmości manadelucru Projekt proponuje uzyskanie idealnego wzoru sześcianu (6m x 6m x 6m).
W ten sposób cały proponowany obszar zostanie wypełniony.
z przestrzenią podzieloną wyjątkowo racjonalnie.
Wymagana proporcja między pomieszczeniami z wolnym dostępem do półek i tymi z ograniczonym dostępem jest rozwiązywana w tej macierzy logicznej.
Siatka wolumetryczna o długości 6 m (kostki) jest również wyrażana na elewacjach.
Dzięki uprzejmości manadelucru Wnętrze jest przestrzennie zbudowane również zgodnie z matrycą i jest podzielone przez pośrednie platformy dla zwiększenia powierzchni.
Ale potrzeba zagęszczenia nie prowadzi do całkowitego zajętości wnętrza, ponieważ w tej macierzy 3D na różnych poziomach zanikają objętości kostki.
Dzięki uprzejmości manadelucru Zamknięte przestrzenie w panelach OSB pomalowane na czarno są zarezerwowanymi miejscami do czytania.
Dzięki uprzejmości manadelucru Podobnie jak w domach na poddaszu z siedmiogrodzkich domów, które mają bardzo dużą objętość wewnętrzną i są bardzo imponującymi przestrzeniami, funkcja proponowana na ostatnie piętro budynku, przestrzeń relaksacyjna, ma sens w postaci reinterpretacji tych elementów architektonicznych, a .
Lejki.
wprowadzają światło do wnętrza, a także emitują to światło na niższe piętra, są to reinterpretacje tradycyjnych kominów domów.
Dzięki uprzejmości manadelucru Courtesy manadelucru
[patrz też: prymitywny ul ze słomy, olx węgorzewo, ambit gdynia ]

Powiązane tematy z artykułem: ambit gdynia olx węgorzewo prymitywny ul ze słomy